Portfolio

OBS! Jag arbetar nu heltid som styrsystemsutvecklare på Log Max AB (logmax.se).

Vissa kunder har jag arbetat med under annan arbetsgivare.

 

  1. Smartsign (smartsign.se) – CMS-integration + medverkan i utveckling av deras webbaserade administrationsvy
  2. Dressmind (www.dressmind.com) –  Arkitektur, Design och Utveckling – Administration, Import etc. (WebForms)
  3. Custice AB (custice.se – Komplett utveckling (PHP))
  4. Fastighetsfakta – (för fastighetsägare (Custice AB), .NET WebForms)
  5. Dalarna Business (www.dalarnabusiness.se) – Bokningssystem, ASP.NET MVC utveckling och SMS-baserad omrösningstjänst
  6. Spaxes Miljöteknik (spaxes.se) – (pågående) Integration mellan miljökontor och anläggningar + (arduino, netduino, RPi)
  7. IK Brage (ikbrage.se) – CMS-integration.
  8. Alfs Gräv AB – Installation, vägledning
  9. Watatu (watatu.se) – Installation, vägledning
  10. Gauffin Telecom (gauffin.com) – IP-telefoniväxel. Utveckling av GUI (Winforms) under ledning av Jonas Gauffin.
  11. Peace of Music (peaceofmusic.com) - Arkitektur, Design och Utveckling, Administration, ASP.NET MVC + PayPal betalningslösning
  12. Dalecarlia Cup (dalecarliacup.se) –  CMS-integration
  13. Anders Nyberg och Peter Elmberg (thepath.nu) –  Layout, Design och Utveckling i PHP. CMS-integration med WordPress.
  14. Record Union (recordunion.com) – Validering, viss arkitektur, RegEx etc
  15. Karamellkungen (candyking) – (flertalet kampanjer som inte längre är aktiva tyvärr (WebForms), bland annat kalejdoskop-kampanjen)
  16. Libra Assistans (www.libraassistans.se) – CMS-integration (MetaWeblog etc)
  17. Ledningskompaniet (ledningskompaniet.se) – CMS-integration
  18. Runns Segelsällskap (russ.se) – CMS-hantering inkl. administration (medlemshantering) och MySQL-utveckling +WebForms
  19. Madea Event (www.madeaevent.se) –  CMS-hantering + WebForms
  20. Kablego (www.kablego.se) – CMS-hantering + WebForms
  21. Sateba (www.sateba.se) – CMS-hantering + WebForms
  22. Blownaway (blownaway.se) – CMS-hantering + WebForms
  23. XBASE (xbase.se) - CMS-hantering + WebForms
  24. Idre Himmelfjäll (idrehimmelfjall.se) - CMS-hantering + WebForms
  25. Lager 70 (lager70.se) - CMS-hantering + WebForms
  26. Resman (www.resman.se) – CMS-hantering
  27. Pendula (pendula.se) – SMS-upplåsning av cykelbås (arduino/netduino)
  28. IT-system i Dalarna (itsystem.se) – CMS-hantering

3 Responses to Portfolio

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>